Maciej Orłoś

Zawód:
Aktor
Wiek:
51 lat
Języki:
angielski

Maciej Orłoś


Urodzony 16.07.1960 r. w Warszawie
Absolwent Wydziału aktorskiego warszawskiej PWST (1983)
Zagrał w wielu filmach, w tym główne i pierwszoplanowe role, m.in. Hania w reż. St. Wohla (1983), Głuchy telefon, reż. Piotr Mikucki (1989), Słaba wiara reż. Krzysztof Zanussi (1995), serial Zespół Adwokacki, reż. Andrzej Kotkowski (1993-4).
Od 1991 - dziennikarz TVP1, prezenter "Teleexpressu".
Współtworzył i prowadził cykle programów: Oko w Oko (wywiady z najwiekszymi gwiazdami typu Meryl Streep, Anthony Hopkins, Celine Dion, Tina Turner czy Nicole Kidman), Zabawy językiem polskim, A to Polska właśnie, Przyjaciele, Gwiazdy w Jedynce ( wywiady m.in. z Rayem Charlesem czy Chrisem Rea), Trochę kultury, Pociąg do kultury, w sezonie 2008-2009 prowadził program "300 procent normy", a w roku 2010 prowadził Celownik w TVP1.
Od wielu lat prowadzi jednorazowe i cykliczne gale, uroczystości telewizyjne, festiwale, m.in. Festiwal w Opolu, gale Teraz Polska, Wiktory, Telekamery, galę 50-lecia TVP, Dni Otwarte TVP.
Niejednokrotnie prowadził telewizyjne studio festiwalowe podczas festiwali w Sopocie, Opolu oraz Gdyni (festiwal filmowy).

Od kilku lat także prowadzi premierowe pokazy Teatru Telewizji, a w roku bierzącym był rzecznikiem festiwalu w Opolu.
Laureat 3 Wiktorów i Telekamery.
Od lat w ścisłej czołówce w badaniach i plebiscytach na najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce.
Wielokrotnie nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej.
W 2009 roku dostal od prezydenta (L.Kaczyńskiego) odzanczenie państwowe - Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, za działalność opozycyjną w latach 80.
Autor 2 książek dla dzieci oraz zbioru wywiadów z gwiazdami (pracuje nad kolejnymi dwiema książkami dla dzieci - wydanie wiosną 2012).
Od 9 lat prowadzi szkolenia z zakresu wystąpień publicznych.
Od 1991 roku był prowadził niezliczoną ilość imprez, o charakterze zamkniętym i otwartym, dla dużych i małych firm z wielu branż. Oto niektóre z firm, które współpracowały z Maciejem Orłosiem w roli gospodarza:
PZU, Allianz, Commercial Union, AIG, AXA, Pekao S.A., Citibank, Basell Orlen, Enterprise Investors, Mastercard, Mercedes, Volvo, Hundaj, MacDonalds, Macro, Carrefour, Netia, Motorola, Ericsson, Henkel.
 Od lat zasiada w radzie Fundacji Ronalda McDonalda, która wlaczy z nowotworami udzieci, wspiera też Fundację Przyjaciele, która pomaga uzdolnionym artystom niepełnosprawnym, współpracuje intensywnie z Fundacją ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom i udziela sie w akcji Świąteczna Paczka.Wielokrotnie prowadził imprezy o charakterze charytatywnym.
Perfekcyjna znajomość języka angielskiego


Zapraszamy do współpracy z artystą