Grażyna Torbicka

Zawód:
Dziennikarka
Języki:
angielski, francuski, włoski

Grażyna Tobicka


Wykształcenie:
Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST.

Informacje:
Pracę w Telewizji Polskiej rozpoczęła pod koniec lat 80. Od 14 lat prowadzi w TVP2 autorski program filmowy 'Kocham kino'.
Od lat uczestniczy w wielu ważnych wydarzeniach filmowych w Polsce i na świecie - była m.in. członkiem jury Nagrody Pierrot na Festiwalu Filmowym w Cannes, jury FIPRESCI na Festiwalu Filmowym w Berlinie. Dla TVP co roku przygotowuje relacje z europejskich międzynarodowych festiwali filmowych - w Cannes, Berlinie i Wenecji, oraz z polskich festiwali filmowych: w Gdyni, Krakowie i Camerimage w Łodzi. Wielokrotnie zapraszana w charakterze gospodyni do prowadzenia uroczystości galowych, m.in.: Nagroda Literacka Nike, Międzynarodowy Konkurs Chopinowski, Konkursy Eurowizji oraz imprez okolicznościowych dla dużych firm polskich i zagranicznych.Grażyna Torbicka została uhonorowana wieloma nagrodami przyznawanymi przez widzów, m.in.: sześć razy otrzymała statuetkę 'Wiktora'(w 2004 roku 'Super Wiktora'), trzy razy 'Telekamerę' i 'Złotą Telekamerę' a także: Złotą Odznakę 'Rzeczpospolitej', Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta Rzeczpospolitej, Srebrny Medal Gloria Artis 'Zasłużony dla Kultury Polskiej' przyznany przez Ministra Kultury Rzeczpospolitej.
Zna biegle trzy języki obce: angielskiego, francuskiego i włoskiego.
Interesuje się literaturą, muzyką latynoamerykańską oraz jazzem. Uwielbia egzotyczne podróże oraz kuchnie świata. Ma także wiele pasji sportowych: tenis, siatkówkę, żeglarstwo i narty. Jej ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu są spotkania w kręgu najbliższych.


Zapraszamy do współpracy z artystką