Dorota Wellman

Zawód:
Dziennikarka

Dorota Wellman


Wykształcenie:
Absolwentka Filologii Polskiej i Historii Sztuki.

Informacje:
Dziennikarka, autorka scenariuszy, producentka programów radiowych i telewizyjnych. Jej dziennikarstwo rozpoczęło się od radia publicznego. W Nowej Telewizji Warszawa była autorką i jednocześnie prowadzącą program Fotel. Prowadziła również w Telewizyjnej Jedynce programy: Goniec, Tylko w Jedynce i Bohaterowie, Skandaliści i inni, zaś w Polsacie, była gospodynią talk show Szpila. Wspólnie z Jackiem Mojkowskim, z tygodnika Polityka, prowadziła cykliczny program Raport.
W telewizyjnej Dwójce prowadziła program "Pytanie na śniadanie", program publicystyczny "Konsument" i program rozrywkowy "Kocha, lubi, szanuje" i telewizyjny show "Podróże z żartem".
Od 2 lat pracuje w TVN i prowadzi "Dzień Dobry TVN" i program rozrywkowy" Clever", a TVN Style program autorski " Ten jeden dzień". Autorka książek z wywiadami. Najbardziej lubi pracę w telewizji, żaden występ przed kamerą nie sprawia jej kłopotu, nie miewa tremy, a wręcz odczuwa ogromną radość gdy robi programy na żywo. Adrenalina, która towarzyszy każdemu nagraniu sprawia jej największą przyjemność. Uwielbia nowe zadania, jeżeli czegoś nie potrafi mówi, że się nauczy.


Zapraszamy do współpracy z artystką